ÖRGÜ BAYAN YELEĞİ YAPIMI

Şık bir örgü bayan yeleği modeli

Bayanlar için şık bir yelek modelinin yapım aşamalarını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşaması videoda verilen bu yelek modelini yaz aylarında yaparak kış günleri için hazırlık yapabilirsiniz.

Örgü bayan yeleği modeli için %20 tiftik ve %80 akrilik özelliği olan bir ip kullanılmış. Kullanılan ipin markası Alize angora gold 221 denim. Bu ipten 2 yumak kullanılmış. Şiş olarak ise 4 numara şiş kullanılmış.

Burada yapılan örgü bayan yeleği modelinde yaka kısmında şal yaka uygulaması yapılmış. Yelek modelinde yapılan örgü işi oldukça şık durmuş. Yeleğin uç kısımları ise üçgen şeklinde olmuş. Bunun dışında yeleğin düğmelerinde uygulanan detayda yeleği çok şık bir hale getirmiş.

Örgü bayan yeleği modeli yapımında uygulanan örgü modelinin ve diğer detayların tamamını öğrenmek için aşağıda verilen videoyu dikkatli bir şekilde izlemelisiniz.

Videolu anlatımda Işıl Hanım yeleğin her bir yapım aşamasını çok güzel bir şekilde, en ince ayrıntısına kadar anlatmış. Videoyu dikkatli bir şekilde takip ettiğiniz sürece yelek modelini rahatlıkla çıkartabilirsiniz.

Örgü bayan yeleği modeli dışında burada kullanılan örgü modeli ile birde bere yapılmış. Bu bere hakkındaki detaylı bilgilerde video içerisinde verilmiş. Burada gösterilen yelek modeline şaşkın model adı verilmiş. İsterseniz bu modeli farklı örgü işlerinde de kullanabilirsiniz.

Örgü bayan yeleği modeli yapım aşamalarını öğrenmek için aşağıda yer alan videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu