ORGANZE KURDELE İLE DUT OYASI YAPIMI

Kurdele ile dut oyası yapımı

Yazma kenarlarında kurdele ile yapılmış olan el işleri sıklıkla kullanılıyor. Kurdele ile değişik motifler yapılarak oya ipleri ile yazma kenarlarına eklenince şık ve gösterişli bir görünüm oluşuyor. Bende sizlere bugün yazma kenarına ekleyebileceğiniz güzel bir kurdele ile dut oyası yapımını anlatan video sunmak istiyorum.ORGANZE KURDELE İLE DUT OYASI YAPIMI

Organze kurdele ile dut oyası yapımın da kullanılan renklerin uyumu ve modelin şekli ile çok güzel bir tasarım ortaya çıkmış. Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz yazmalar için değişik yazma kenarı modelleri arıyorsanız bu model ideal bir el işi.

Organze kurdele ile dut oyası yapımı için yeşil kurdele, pembe renkte kurdele ile yeşil bir oya ipi kullanılmış. Bunun yanında kurdeleyi süslemek için inciler kullanılmış. Burada kullanılan yeşil kurdele 2 cm, pembe kurdele ise 1 cm’lik kurdele. Kurdele alırken bu şekilde verilen ölçülere dikkat edebilirsiniz.

Kurdele ile dut oyası yapımı için videoda çok güzel bir anlatım yapılmış. Modelin yapım aşaması çok detaylı bir şekilde anlatıldığı için zorlanmadan kurdeleleri kullanarak güzel bir oya modeli ortaya çıkartabilirsiniz.

Video içerisinde kurdele ile dut yapımından başlanmış ve daha sonra yapılan bu modellerin yazma kenarına nasıl birleştirileceği de anlatılmış. Videoda en başından en sonuna kadar .ok güzel bir anlatım yapılmış.

Organze kurdele ile dut oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.