ÖN DİŞ MODELLİ BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

Tığ işi bebek battaniyesi modeli

Bebekler için çok şık bir battaniye modelinin yapım aşamasını sizlere video olarak sunmak istiyorum. Ön diş bebek battaniyesi olarak adlandırılan bu battaniye modeli çok şık ve gösterişli bir model.

Erkek bebekler için tasarlanan bu battaniye modeli için 4 farklı renkte ip kullanılmış. Burada kullanılan iplerin markası Nakko Lüks Minnoş. Tığ olarak ise 4 numara tığ kullanılmış.

Siz bu ön diş bebek battaniyesi modelini tek renk kullanarak veya kız bebekler için uygun renkler kullanılarak farklı battaniyelerde yapabilirsiniz.

Ön diş bebek battaniyesi modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılmış. Ama burada her sırada farklı bir örgü işlemi yapılmış ve renk geçişleri yapılmış. Tığ ile örgü örmeyi bilenler bu farklı tığ işi tekniklerini kolaylıkla yapabilirler. Bunun yanında örgü işine yeni başlayanlarda videoyu takip ettikleri sürece modeli rahatlıkla çıkartabilirler.

Ön diş bebek battaniyesi yaparken istenilen ölçüde zincir çekilerek model yapılmaya başlanır. Klasik bir bebek battaniyesi 90×90 ölçülerinde olmaktadır. Burada ise battaniyenin eni de boyu da birer metre olarak alınmış. Bu şekilde battaniye yapımına başlanmış.

Ön diş bebek battaniyesi basit tığ işi teknikleri ile yapabileceğiniz çok şık bir model. Kısa sürede zorlanmadan güzel bir battaniye çalışması yapmak istiyorsanız eğer bu battaniye modeline göz atmalısınız.

Ön diş bebek battaniyesi yapımını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu