ODA TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çok şık ve gösterişli oda takımı dantel modeli

Yaz ayları yaklaştıkça bayanların düğün telaşları da arttı. Bu nedenle sizler çeyizler içerisinde yer verebileceğiniz farklı modelleri paylaşmaya çalışıyorum. Bugün de yine çok şık ve gösterişli bir oda takımı modeli yapım aşamasını sizlere sunmak istiyorum.

Dantel el işlerini sizlerle sık sık paylaşıyorum. Daha öncede değişik oda takımı modelleri paylaşmıştım. Bugünde yine çok şık ve gösterişli bir modelin yapımını paylaşmak istiyorum. Çiçek görüntüsünde olan bu dantel modelini ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğinizi düşünüyorum.

Oda takımı dantel modeli yapımı için burada Altınbaşak Gold markalı dantel ipi kullanılmış. Bu ipler önceleri çok fazla kullanılıyordu. Şimdilerde dantel işleri yapılırken polyester ipler tercih ediliyor. Siz istediğiniz özellikte ve renkte bir ip tercih edebilirsiniz. Bu dantel ipi ile model çok şık durmuş. Tığ olarak ise 21 numara tığ kullanılmış.

Oda takımı yapımı için öncelikle modelin orta kısmı yapılmış. Burada katlı bir model tekniği uygulanmış. Bunun yapımı oldukça basit. Buradan sonra orta kısım bitince kenardaki dilimlerin yapımına geçilmiş. Bu dilimlerin her biri ayrı ayrı yapılarak eklenmiş.

Burada yapılan dilimler üzerinde de katlı model tekniği uygulanmış. Video içerisinde dantel modelinin yapım aşaması çok detaylı bir şekilde anlatılıyor. Her aşama için sayılar ve yapılması gerekenler özellikle belirtilmiş. Modeli çıkartmak için burayı takip etmeniz yeterli olacaktır.

Oda takımı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

 

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu