NOHUTLU PETEK ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR?

Nohutlu petek örgü modeli yapımı

Sizlere değişik ve farklı örgü modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün ise sizlere nohutlu petek örgü modeli yapımını detaylı anlatım olarak sunmak istiyorum. Örgü işi yapmak için kendisine yeni modeller arayanlar bu modelin yapımına göz atabilirler.NOHUTLU PETEK ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR?

Nohutlu petek örgü modeli hırka yapımında, ceket yapımında, kazak yapımında kullanılabilecek çok şık bir model. Bu modeli hem çocuklara yapacağınız örgü işlerinde hem de kendinize yapacağınız örgü işlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanım alanı oldukça fazla olan bu modeli mutlaka öğrenmelisiniz.

Nohutlu petek örgü modeli şiş örgüsü ile yapılan bir model. Burada modeli kurmak için 5+3 ilmek gerekiyor. Bu nedenle bu örgü modeli ile ne yapacaksanız 8 in katları olarak ilmek almalı ve bu şekilde modelin yapımına başlamalısınız.

Örgünün kenarlarında yarım motifler yapılmış. Nohutlu petek örgü modeli yapımı için videoda düz ve ters örülecek kısımlar detaylı bir şekilde anlatılmış. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videoyu izlediğinde modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilirler.

Nohutlu petek örgü modeli yapımında istediğiniz bir örgü ipini kullanabilirsiniz. Her renk ip ile modeli yapabilirsiniz. Şiş olarak ise ipinizin üzerinde bulunan şiş numarasını dikkate alabilirsiniz.

Nohutlu petek örgü modeli için verilen videoda çok güzel bir anlatım yapılmış. İlerleyen günlerde sizlere yine yeni ve farklı örgü modellerini göstermeye devam edeceğim.

Nohutlu petek örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC7zzjn3dP3AIcWbUFiQrZIA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.