NİŞAN YÜZÜĞÜ HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI

Nişan yüzüğü havlu kenarı modeli

Havlu kenarı için harika bir dantel modelini daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu dantel modeli çeyizleriniz içerisinde göz dolduracaktır. Modelin detaylı yapım aşamasını video olarak sizlere sunmak istiyorum.

Nişan yüzüğü modeli olarak adlandırılan bu dantel modeli için iki tane halka iç içe geçmiş bir şekilde yapılmış. Burada yapılan dantelinin görüntüsü sizin için zor görünebilir ama detaylı yapım aşaması olan bu modelin yapımını aşağıda verdiğim videodan takip ederek kolayca modeli öğrenebilirsiniz.

Burada modelin yapımı için pembe ve beyaz ipler kullanılmış. Pembe ip 316 numara Leylak marka ip kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış.

Havlu kenarının yapımı için öncelikle motifler yapılmış. Bu motifler yapılırken yapılması gereken her işlem video içerisinde verilmiş. Burada verilen sayılara dikkat ederseniz kesinlikle sorun yaşamazsınız. Bu şekilde motifler yapıldıktan sonra ise bu motifler birleştirilmiş. Bunun dışında birde kenardaki şeritler yapılmış ve dantel modeli tamamlanmış.

Nişan yüzüğü havlu kenarı modeli havlu kenarlarında çok şık duracak bir model. Videoyu takip ederseniz buradaki yapıma dikkat ederseniz çok şık bir dantel tasarımı ortaya çıkacaktır. Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz çok güzel bir model. Mutlaka bu modele göz atmalısınız. Havlu kenarlarını süslemek için değişik renkler ile bu modeli yapabilirsiniz.

Nişan yüzüğü havlu kenarı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu