NAZAR BONCUKLU ÜÇGEN KESE LİF YAPIMI

Üçgen şeklinde nazar boncuklu kese lif modeli yapımı

Lif modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere oldukça renkli ve gösterişli olan nazar boncuklu üçgen kese lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıda sizlere vereceğim.

Çeyizleri için yeni lif modelleri arayanlar bugün göstereceğim modele mutlaka göz atmalılar. Nazar boncuğu görünümünde yapılan bu lif modeli çeyizler içerisinde dikkat çekecek olan bir model. Ayrıca kese şeklinde olan bu lif modeli oldukça kullanışlı.

Nazar boncuklu kese lif modeli yapımı için burada sarı beyaz ve lacivert renkte lif ipleri kullanılmış. Burada lifin yapımına uç kısımdan başlanmış. Yıldız modeli yapılarak ilerlenen modelde her sırada yapılan arttırma ile üçgen şeklinde bir lif elde edilmiş.

Lif modelinin en önemli kısmı arttırmaların nerede yapılacağının öğrenilmesi. Video içerisinde verilen anlatımda her sıra ayrı ayrı açıklandığı için zorlanmadan bu lif modelini yapabilirsiniz. İki tane üçgen şeklinde model yapılınca kenar kısımlardan birleştirilmiş ve yaka kısmı da yapılarak lif modeli tamamlanmış.

Nazar boncuklu lif yapımında burada olduğu gibi nazar boncuğunun rengine uygun olan renkler seçebileceğiniz gibi dilerseniz farklı renkleri de kullanabilirsiniz. Mesela pembe ve tonlarını kullanarak da bu lif modelini yapabilirsiniz.

Nazar boncuklu üçgen lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu