NAR TANESİ BAYAN KASKET MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü nar tanesi bayan kasket modeli yapımı

Kış aylarında kullanabileceğiniz örgü bere modelleri için sizlere her zaman yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün ise size örgüden yapılmış şık bir kasket modeli yapımı göstermek istedim. Nar tanesi bayan kasket modeli yapımı için aşağıda detaylı yapım aşamasını verilen videoyu takip edebilirsiniz.

Tığ işi ve şiş örgüsü ile yapılmış olan bere modelleri için sizlere yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Çocuklar için bayan ve erkekler için farklı tasarımlar bulup sizlerle detaylı yapım aşamalarını paylaşmaya çalışıyorum. Bugün size bayanlar için yapılabilecek bir model göstermek istedim. Kış aylarında farklı bir bere modeli kullanmak isteyenler bu modele bakabilirler.

Şiş örgüsü bayan kasket modeli yapımı için orta kalınlıktan biraz daha kalın bir örgü ipi kullanılmış. Kasketin ön kısmında kullanmak için bir tane de siperliğe ihtiyacınız olacak. Bu siperliği eski şapkalarınızdan alarak kullanabilirsiniz.

Kasketin yapımı için 100 ilmek alınarak başlanmış. Burada öncelikli olarak kasketin ön kısmındaki parça yapılmış. Kasketin ön kısmı yapılırken dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bu nedenle video içerisindeki anlatımı iyi bir şekilde takip etmelisiniz. Ön kısımdan sonra nar tanesi modelini yapımına geçilmiş. İstenilen büyüklükte bu modelde yapılınca ön kısımdaki siperlik kasketin önüne eklenerek model tamamlanmış.

Nar tanesi bayan kasket modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

vidoenun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu