NAR TANELERİ BEBEK BATTANİYE MODELİ YAPIMI

Bebekler için tığ işi battaniye modeli yapımı

Bebek hazırlıkları yapanlara güzel bir battaniye modeli yapımı göstermek istiyorum. Renk renk örgü ipleri ile yapabileceğiniz bu battaniye modeli sizlerinde çok hoşuna gidecektir.

Sizlere bugün tığ ile yapılan çok şık bir bebek battaniyesi modeli göstermek istiyorum. Yapımı oldukça basit olan bu model kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz bir örgü işi.

Tığ işi battaniye modeli hem kız bebekler için hem de erkek bebekler için yapılabilecek bir örgü işi. Buradaki örnekte birkaç farlı renk bir arada kullanılmış. Sizde kız bebekler için uygun renkleri yine aynı şekilde erkek bebekler içinde uygun renkleri seçerek bu battaniyeyi yapabilirsiniz.

Nar taneleri bebek battaniye modeli yapımı için istenilen uzunlukta zincir çekilmiş ve bunun üzerine modelin yapımına başlanmış. Tığ işi örgü örmeyi bilen herkes bu modeli yapabilir. Tığ ile örgü örmeyi yeni öğrenenlerde bu videoyu takip ederek battaniyeyi yapabilir.

Battaniye modeli iki sıradan oluşuyor. İlk sırada sık iğne yapılarak ilerleniyor. İkinci sırada ise bu sık iğneler üzerine model kurulumu yapılıyor. Videoda modelin kurulumu oldukça basit bir şekilde anlatılmış. Burayı takip ederek modelin kurulumunu yapabilirsiniz.

Bebek battaniyesi yapımı için burada bebe yünü kullanılmış. Tığ olarak ise ipin kalınlığına uygun 5 numara tığ kullanılmış. Sizde ipinize göre tığınızı seçebilirsiniz.

Nar taneleri bebek battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu