NAR ÇİÇEĞİ OYASI YAPIMI

Yazma kenarı için nar çiçeği oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapabileceğiniz çok şık bir oya modelinin yapımını daha bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Nar çiçeği oya modeli yapım aşamalarını ise sizlere aşağıdaki videoda detaylı anlatım olarak sunacağım.

Bu oya modelinin yapımı için büyük tahta boncuklar kullanılmış. Burada nar çiçeği modelinin yapımında bu tahta boncuklar kullanılmış. Dilerseniz siz bu büyüklükteki inci boncukları da kullanabilirsiniz. Kendi elinizdeki malzemeleri değerlendirerek bu oya modelindeki nar çiçeklerini yapabilirsiniz.

Tığ işi oya modeli için büyük boncukların yanı sıra birde orta kısımlarda kullanmak için küçük inci boncuklara ihtiyacınız olacak. Modelin yapımı için yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak renkli oya iplerini ve yeşil oya ipini de hazırladıktan sonra modelin yapımına başlayabilirsiniz.

Oya modelinin yapımı için önce nar çiçekleri hazırlanmış. Bunun için boncuğun etrafına ilmek çıkartılarak ip sarılmış. Videodan nasıl yapıldığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Daha sonra çiçek görünümü vermek için pimpirikler oluşturulmuş. Bu şekilde istenilen sayıda nar çiçekleri yapıldıktan sonra ise yapılan bu çiçekler yazma kenarı ile birleştirilmiş.

Nar çiçeği oya modeli için önce yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise hem pimpirikler yapılmış hem de çiçeklerin yapılacağı yerler yapılmış. Buraya da yapraklar yapıldıktan sonra nar çiçekleri eklenmiş ve oya modeli tamamlanmış.

Nar çiçeği oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=EFOEBIGptEk

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq0lgWWdI_QJU_S4fubqJrA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu