MUTFAK HAVLUSUNA KENAR DANTELİ YAPIMI

Çeyizlik mutfak havlusu kenar danteli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün farklı bir dantel modeli göstermek istedim. Çeyizleri içerisindeki mutfak havluları için mutfak havlusu kenar dantel modeli arayanlar bugün göstereceğim bu modele göz atmalılar. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

El yüz havlularının kenarlarına dantel yapıldığı gibi mutfak havlularının kenarlarına da dantel süslemesi yapılabilir. Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz mutfak havlularına bu şekilde dantel süslemeler yaparsanız daha hoş ve şık bir görüntü oluşacaktır. Bugün sizlere mutfak havlusu dantel modeli göstermek istedim ki çeyizlik mutfak havlularınızı süsleyerek gösterişli bir çeyiz hazırlayın.

Havlu kenarı danteli için öncelikle havlu kenarına tığ batısı yapılmış. Burada video içerisinde tığ batısının nasıl yapılacağı detaylı bir şekilde açıklanmış. Videodaki anlatımı takip ederek sorun yaşamadan tığ batısını yapabilirsiniz.

Tığ işi havlu kenarı danteli yapımı için tığ batısından sonra beyaz ip ile küçük kutucuklar hazırlanmış. Ayrıca bu kutucuklar yapılırken birde beyaz ip ile kirazların yapılacağı yer belirlenip buraya da küçük yapraklar yapılmış. Bir sonraki sırada ise yeşil ip ile hem kirazın sapları hem de yaprakları yapılmış.

En son olarak ise kiraz sapları üzerine yuvarlak kiraz motifleri yapılarak dantel modeli tamamlanmış. Model basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Videodaki anlatımı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz.

Mutfak havlusu kenar dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu