MUTFAK HAVLUSU KENARINA HOROZ OYASI YAPIMI

Mutfak havlularının kenarlarını süslemek için horoz oyası yapımı

Havlu kenarları için sizlere sık sık dantel modelleri göstermeye devam ediyorum. Daha önce birbirinden farklı şık havlu kenarı dantel modellerini sizlerle paylaşmıştım. Bugün ise sizlerle mutfak havlusu kenarı için dantel modeli paylaşmak istiyorum.

Çeyizler içerisine eklenen mutfak havlularının kenarlarına da işlemeler yapılmakta. Kimi bayanlar havluları sade bir şekilde kullanmayı tercih etse de bazı bayanlar mutfak havlularının kenarlarına da danteller işlemekte. Daha önce sizlere mutfak havluları içinde modeller paylaşmıştım. Ayrıca bazen yazma kenarları için yapılabilecek olan oya modellerinin mutfak havlularının kenarlarına da eklenebileceğinden bahsetmiştim.

Bugün ise sizlere mutfak havlusu kenarına yapabileceğiniz şık bir horoz oyası modeli yapımı göstermek istiyorum. Burada video içerisinde bahsettiği gibi bu oya modelinin sadece mutfak havlusu kenarında değil de beslenme örtülerinin kenarlarına da yapılabilir. Her iki şekilde de bu model çok şık duracaktır.

Horoz oyası yapımı için öncelikle yapmak istediğiniz parçanın kenarına yeşil ip ile tığ batısı yapın. Daha sonra ise bu tığ batısı üzerine küçük kare kutular yapılmış. Bu kutular yapıldıktan sonra ise beyaz ip ile modelin yapımına geçilmiş. Daha sonra ise horoza benzetmek için kırmızı, turuncu ve siyah ipler ile kafa kısmı oluşturularak oya modeli tamamlanmış.

Video içerisinde modelin detaylı yapım aşaması verildiği için burayı izleyerek modelin yapımını zorlanmadan öğrenebilirsiniz.

Horoz oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. MUTFAK HAVLUSU KENARINA HOROZ OYASI YAPIMI için yorumda bulun

    MUTFAK HAVLUSU KENARINA HOROZ OYASI YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MUTFAK HAVLUSU KENARINA HOROZ OYASI YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.