MUTFAK HAVLUSU DANTELİ YAPIMI

Mutfak havlusu için şık bir dantel modeli

Güzel bir mutfak havlusu danteli modelini daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Yapımı biraz emek isteyen ama çok şık ve gösterişli bir model bu. Videolu anlatım sayesinde de modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Mutfak havlusu danteli modeli büyük ve gösterişli bir model. Bu model ile aslında yazma kenarına oya yapılmış. Ama model çok büyük olduğu için yazma kenarında biraz büyük durabilir. Yani kötü bir görüntü oluşabilir. Bunun yerine bu modeli havlu kenarı süslemesinde kullanabilirsiniz.

Mutfak havlusu danteli yapımı için pembe, beyaz ve yeşil oya ipleri kullanılmış. Pembe ip ile yapılan yıldızlı çiçek motiflerini yapımı için ise orta kısımda yazma oyaları yapımında kullanılan serum halkalardan kullanılmış. Burada kullanılan halka en küçük halkadan bir boy büyük olan halka. İplerin markası Leylak marka ve 22 numara tığ kullanılmış.

Dantel modeli yapımı için öncelikle küçük çiçek motifleri yapılıyor. İki motif yapıldıktan sonra ise yeşil ip ile aradaki yeşil kısımlar yapılırken bu iki motifte birbirine bağlanıyor. Bu şekilde yapılan motifler hazırlanıyor ve havlu kenarına ekleniyor. En sonunda ise motifin en üst kısmı yapılıyor.

Böyle anlatınca model size karışık gelebilir ama videoyu izlediğiniz zaman kolayca modelin yapımını öğrenebilirsiniz. Video içerisinde modelin yapım aşamaları tek tek detaylı bir şekilde anlatılmış. Videoyu izlerseniz zorlanmadan yapabilirsiniz.

Mutfak havlusu danteli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu