MOTİFLİ YELEK MODELİ NASIL YAPILIR?

Motifli yazlık yelek modeli yapımı

Yaz aylarında kullanabileceğiniz farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yazın rahatlıkla kullanabileceğiniz şık bir yelek modelinin yapımını göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu yelek modeli çok basit, birkaç gün içerisinde yapıp tamamlayabileceğiniz bir model.

Motifli yelek modeli için öncelikle basit tığ işi teknikleri ile yapılmış olan orta büyüklükte kare motiflerin yapılması gerek. Bu motifler yapıldıktan sonra bir ana renk ip ile birleştirilip yeleğin geri kalan kısmı yapılıyor.

Motiflerin yapılması için herkesin bildiği hanım dilendi bey beğendi modeli kullanılmış. Burada motif yapılırken her sırada farklı renkte bir ip kullanılmış. Bu sayede model daha güzel durmuş. Özellikle bu yeleği yapmak için ip almanıza gerek yok. Elinizde kalan ipleri de değerlendirebilirsiniz.

Burada yapılan ölçüler XS ve S bedene uygun olan ölçüler. Bunlar için burada 10 tane motif yapılmış. Daha sonra bu motifler siyah renk ip ile birleştirilip yeleğin beden kısmı ve kolları yapılmış. Buradaki ölçüleri dikkate alarak siz daha büyük bir ölçüde de yapabilirsiniz.

Motifli yelek modeli yapımı için 4 numara tığ kullanılmış. Kalan lif ipleri değerlendirilerek yapılan bir örgü işi. Yeleğin yapımı oldukça basit siz buradaki anlatıma dikkat ederek kendiniz için veya kız çocuklar için harika yelek modelleri yapabilirsiniz.

Motifli yelek modeli yapım aşamalarını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCzoFvvlRyrYYQOMjGe_7nYg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu