MOTİFLİ ÖRGÜ PASPAS MODELİ YAPIMI

Tığ işi motifli örgü paspas modeli yapımı

Bugün sizlere yine dekorasyonlarınızda kullanabileceğiniz bir örgü işi modeli göstermek istiyorum. Yapımı çok kolay olan bu şık olan motifli örgü paspas modeli evlerinizde dikkat çekecek oldukça şık bir tasarım olmuş. Bu paspasın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işinden yapılmış olan farklı motifleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere göstereceğim motif ile paspas yapılmış. Ama bu motif çok şık dilerseniz yatak örtüsü veya battaniye de yapabilirsiniz. Hatta bence bu motif coton ip ile örülerek runner olarak da kullanılabilir. Motif biraz büyültülerek kare bir supla modeli de yapılabilir. Motif çok şık olduğu için dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Tığ işi paspas modeli yapımı için burada Spagetti yarn markasının Ribbon ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 6 numara tığ kullanılmış. Paspasın yapımı için iki farklı renk kullanılmış. Bu şekilde çok şık olmuş. Tek renk örgü ipleri ile de yapılabilir. Dilerseniz makrome ve penye iplerde kullanabilirsiniz.

Burada yapılan paspasın boyu 1 metre 4 cm eni ise 72 cm. Siz motif yapımını öğrendikten sonra dilediğiniz büyüklük için motif sayınızı arttırabilirsiniz. Paspasın yapımı için burada öncelikle motifin detaylı yapım aşaması anlatılmış. Daha sonra ise bu motiflerin nasıl birleştirileceği aşağıdaki videolarda açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu paspası yapabilirsiniz.

Motifli örgü paspas modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu