MOTİFLİ ODA TAKIMI MODELİ YAPIMI

Çok şık motifli oda takımı modeli yapımı

Daha önce sizlere farklı ve şık oda takımı modellerinin yapımını göstermiştim. Bugün ise çok beğendim  şık ve gösterişli bir oda takımı modeli göstermek istiyorum. Bu model benim çok hoşuma gitti bu nedenle sizlerle paylaşmak istedim.

Yapımı videolu anlatım ile sunulan bu model çok şık. Ben görür görmez çok beğendim bu nedenle de sizlerle paylaşmak istedim. Çeyizleri için hazırlık yapanlar mutlaka bu modelin yapımına göz atmalılar.

Motifli oda takımı modeli görüntüsü ile dikkat çeken bir model. Modele ilk baktığınız zaman motifler halinde yapıldığını anlamak biraz zor oluyor. Ama modelin detaylı yapım aşamasını izlerseniz modelin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Bu dantel modeli ile peçetelik, masa örtüsü veya isterseniz farklı bir model yapabilirsiniz. Özellikle büyük masa örtüsünde bu model çok şık duruyor. Modelin yapımı oldukça basit olduğu için dilerseniz farklı büyüklüklerde örüp çok şık bir oda takımı modeli yapabilirsiniz.

Burada dantel modelinin yapımı için floş ip kullanılmış. Kullanılan ip 50 numara floş ip. Tığ olarak ise 21 numara tığ kullanılmış.

Oda takımının danteli yapılırken 9 tane motif yapılıyor. Bu motifler yapıldıktan sonra birleştiriliyor ve kenar kısımları yapılıyor. Bu şekilde dantel modeli tamamlanıyor. Modelin yapımı kesinlikle gözünüzü korkutmasın. Tığ ile el işi yapmaya başlayanlar dahi videoyu izlerlerse modelin yapımını kolayca öğrenebilirler.

Motifli oda takımı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu