MOTİFLİ KOLAY HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI

Kolay çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı

Sizlere her zaman yeni ve farklı dantel modellerini göstermeye devam ediyorum. Bazen gösterdiğim dantel modellerinin yapımı biraz zor olsa da bugün göstereceğim dantel modeli gibi yapımı oldukça basit olan modelleri de sık sık sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Özellikle el işlerini yeni yapmaya başlayanlar için yeni ve farklı modelleri sunarken verdiğim modellerin kolay olmasına ve burada olduğu gibi detaylı yapım aşamalarının olmasına dikkat ediyorum. Farklı dantel modellerini görmek için sitemizde yer alan danteller kategorisine göz atabilir ve buradaki detaylı anlatımları inceleyerek çok şık el işler yapabilirsiniz.

Bugün sizlere göstermek istediğim model ise motifli kolay havlu kenarı dantel modeli olacak. Detaylı yapım aşamasını video ile vereceğim bu dantel modeli yapımı çok basit olan havlu kenarlarında çok şık durabilecek bir model.

Motifli havlu kenarı dantel modeli yapımı için havlunuzun içerisindeki renklere uygun olarak iki farklı renkte dantel ipi seçmelisiniz. Modelin yapımı için önce renkli ip kullanılarak orta kısım yapılmış ve daha sonra beyaz ip ile modelin kurulumuna geçilmiş. Motifler bu şekilde yapıldıktan sonra ise kenar kısımları yapılmış.

Havlu kenarı danteli için havlu uzunluğunda motifler yapılıp renkli ip ile birleştirildikten sonra ise havlu kenarına gelecek şekilde kenar bandı da yapılarak model tamamlanmış.

Motifli kolay havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu