MOTİFLİ HAVLU KENARI YAPIMI

Havlu kenarı için motifli dantel modeli

Havlu kenarları için her zaman yeni ve farklı modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün ise yine çok güzel motifli havlu kenarı modeli yapımı göstermek istiyorum.

Havlu kenarı için çok şık bir dantel modeli olan motifli havlu kenarı modeli iki renkli ipler ile yapılmış. Çok şık bir model. Burada havlu kenarı için pembe ve beyaz ip ile yapılmış bir model var. Örnek anlatımda ise mor ve beyaz ile yapılmış bir model var. Her ikisi de çok şık olmuş. Sizde istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz.

Motifli havlu kenarı modeli için Leylak markası 208 numara mor renk ile çalışılmış. Bunun dışında birde beyaz dantel ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış. Motiflerin ortasında ise 4 mm serum halkaları kullanılmış.

Motifli havlu kenarı modeli yapımı için öncelikle küçük küçük motiflerin yapılması gerek. Video içerisinde motiflerin nasıl yapılacağından başlanarak havlu kenarı modeli anlatılmaya başlanmış.

Burada motiflerin bu şekilde yıldız görünümünde olması için sayılara dikkat edin. Yıldız görünümünün oluşması bu sayılar doğru şekilde yapılması ile olur.

Motifli havlu kenarı modeli için yapılan motiflerin nasıl birleştirilmesi gerektiği yine video içerisinde anlatılmış. Buralara çok dikkat edin. Motifler birleştirildikten sonra ise alt tarafta kalan havlu ile birleştirme kısmı olan kenar şeridi yapılıyor.

Motifli havlu kenarı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu