MOTİFLİ DAĞ OYASI YAPIMI

Motifli dağ oyası modeli

Oya modelleri içerisinde ne çok merak edilen modellerden birisi de dağ oyasıdır. Daha önce sizlere dağ oyası modeli ile yapılmış farklı bir yazma kenarı modeli göstermiştim. Bugün ise yine dağ oyası modeli ile yapılan çok şık bir yazma kenarı modeli yapımını göstermeye çalışacağım.

Dağ oyası modeli görüntüsü ile dikkat çeken çok şık bir model. Bu model üzerine çeşitli modeller daha eklenerek çok şık yazma kenarları yapılabiliyor. Bugün sizlere göstermek istedim modelde dağ oyası yapımını öğrenebilirsiniz.

Motifli dağ oyası yazma kenarı modelinde yeşil ip ile dağ oyası modeli yazma kenarlarına yapıldıktan sonra aralarda farklı renklerdeki oya ipleri ile küçük çiçek motifleri yaparak dağ motiflerinin aralarına eklemeler yapılmış. Bu şekilde çok şık bir görünüm elde edilmiş.

Motifli dağ oyası modeli yapılırken burada video içerisinde öncelikle küçük çiçek motiflerinin yapılışı gösterilmiş. Bu çiçek motiflerinin nasıl yapıldığını öğrenmek için videoyu izleyebilirsiniz. Siz burada bu motif dışında farklı motiflerde kullanabilirsiniz. Kendi zevkinize göre dağ oyası motifinde farklılıklar yapabilirsiniz.

Video içerisinde yapılan bu motiflerin yazma kenarındaki oyaya nasıl ekleneceği de video içerisinde anlatılmış. Yazma kenarına önce tığ batısı yapılıyor. Bundan sonra dağ oyası modeli yapılıyor. En sonunda ise yapılan bu motifler yazma kenarına ekleniyor ve oya modeli tamamlanıyor.

Motifli dağ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu