MOTİFLERLE PAPATYA ODA TAKIMI MODELİ

Papatya oda takımı modeli yapımı

Çeyizleri için oda takımı yapmak isteyenler bugün göstereceğim bu oda takımı modeline mutlaka göz atmalılar. Kenar kısımları için hazır papatya motifleri kullanılan bu dantel modelinin orta kısmında ise çok basit bir tığ işi tekniği kullanılmış.

Papatya oda takımı modeli yapımı için tuhafiyelerde hazır olarak satılan metrelik hazır dantellerden kullanılmış. Bu hazır danteller için burada papatya motifi kullanılırken siz dilediğiniz başka bir çiçek motifi de kullanabilirsiniz. Burada kullanılan hazır motifte orta kısım sarı kenar kısımlardaki çiçek dilimleri beyaz olunca tam bir papatya görüntüsü olmuş ve bu şekilde dantel modeli çok şık durmuş.

Oda takımı dantel modeli yapmak için orta kısımda çok basit bir tığ işi tekniği kullanılmış. Sadece zincirler çekilerek yuvalara batılmış ve bu şekilde büyük bir dantel modeli ortaya çıkartılmış. Temel tığ işi tekniklerini bilen kişiler dahi bu modeli yapabilirler.

Burada yapılan dantel modeli çok basit olduğu için bir kaç gün içerisinde zorlanmadan harika bir oda takımı modeli ortaya çıkartabilirsiniz. Çeyizleriniz için yapabileceğiniz kısa sürede bitirip tamamlanacak bir oda takımı modeli istiyorsanız mutlaka burada verdiğim detaylı yapım aşamasını gösteren videoya göz atmalısınız. Dantel modelinin en başından en sonuna kadar neler yapılacağı papatya motiflerin nasıl birleştirileceği video içerisinde açıklanmış.

Papatya oda takımı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu