MEVSİMLİK TIĞ İŞİ FİLE KAZAK MODELİ YAPIMI

Tığ işi renkli mevsimlik file kazak modeli yapımı

Bayanlar için mevsimlik hırka modellerini sık sık paylaşıyorum. Bugün ise mevsimlik kullanabileceğiniz çok şık bir kazak modeli yapımı göstermek istedim. Oldukça renkli bir şekilde yapılan tığ işi file kazak modeli yapımı çok basit olan bir tasarım. Aşağıda detaylı yapım aşamasını verdiğim bu kazağı en fazla 3 günde tamamlayıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Bugün özellikle tığ işini bilen ve tığ işi ile farklı örgü modelleri yapmayı sevenler için çok şık bir kazak modeli yapımı göstermek istedim. Bu kazak modeli mevsimlik olsa da aslında kışında altına giyebileceğiniz uygun bir bluz ile yine çok şık olacaktır. Yaz aylarında da bikini üzerine veya büstiyer üzerine giyebilirsiniz.

File kazak modeli yapımı için Etrofil markalı mor, fuşya pembesi ve açık toz pembe renk ip kullanılmış. Birde alize Coton gold markalı ipten sarı ip kullanılmış. Bunun dışında Yarn art markalı ipten mavi ip kullanılmış. Burada farklı markalı ipler seçilmiş olsa da ipler aynı özellikte siz buna dikkat etmelisiniz.

Kazak modeli yapımı için zincir çekilip üzerine kafesler yapılmış. Burada 11 sıra farklı renkler ile kafes modeli yapılmış. İki parça bu şekilde ön ve arka kısım olarak yapılmış. Daha sonra kol kısımlar yapılmış. En sonunda ise kollar beden ile birleştirilip kazak modeli tamamlanmış.

Tığ işi file kazak modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=50ATRTDo42M

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu