MEVLİT ÖRTÜSÜ MODELİ YAPIMI

Çok şık bir mevlit örtüsü modeli

Çeyizleri içerisine mevlit örtüsü eklemek isteyenler bugün sizlere göstereceğim mevlit örtüsü modeline mutlaka göz atmalısınız. Görüntüsü ile dikkat çeken mevlit örtüsü modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak çok dikkat çekecek bir model.

Tığ ile yapılan çok şık bir mevlit örtüsü kenarı modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Ben modeli çok beğendiğim ve sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

Modeli yapmak için Altınbaşak Polyester dantel ipi kullanılmış. İpin renk numarası 383. Tığ olarak ise 21 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu her zaman kullanıldığınız bir tığ kullanabilirsiniz. Bunun  dışında birde modeli süslemek için kum boncuklara ihtiyacınız olacak. Bu boncukları oya ipine geçirmeniz gerek.

Mevlit örtüsü kenarına tığ batısı yapıldıktan sonra modelin kurulumuna geçilebilir. Model çok basit bir şekilde ilerliyor. Küçük kutucuklar yapılan modelde dilimler oluşturulurken ise örümcekler yapılarak bunun üzerine model kurulmuş.

Video içerisinde modelin detaylı yapım aşaması çok güzel bir şekilde anlatılmış. Model biraz büyük olduğu için bir süre sonra yaparken sıkılabilirsiniz. Ama modeli tamamladığınızda ortaya harika bir el işi çıkıyor.

Mevlit örtüsü yazma kenarına bu modelden 8 tane yapılması gerekiyor. Videoda verilen anlatıma ve sayılara dikkat ederseniz sizde burada olduğu gibi harika bir el işini ortaya çıkartabilirsiniz.

Mevlit örtüsü modeli yapımını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu