METRE BONCUKTAN OYA YAPIMI

Metre boncuklu oya yapımı

Bugün sizlere değişik bir oya modeli göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu oya modelini yaparken metre boncuk kullanılmış. Tuhafiyelerde satılan hazır metre boncuklar üzerine yapılan bu oya modelini ben çok beğendim ve sizlerle de paylaşmak istedim.

Metre boncuklu oya modeli yapımı çok basit. Tuhafiyeden bir yazma kenarına gelecek uzunlukta boncukları aldıktan sonra birde yazmanıza uygun renkte bir ip seçmelisiniz. Bundan sonra modelin yapımına başlayabilirsiniz.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için öncelikle bu kısma gelecek olan model yapılmış. Her iki tane boncuk üzerine oyanın modeli yapılmış. Çok basit bir şekilde sık iğneler yapılarak model oluşturuluyor. Üçgen görünümlü model oluştuktan sonra bu seferde yazmanın kenarına gelecek olan kısmın yapımına geçilmiş.

Boncukların üzerine model yapıldıktan sonra alt kısma yani yazma kenarına gelecek kısmın yapımına geçilmiş. Bunun içi ise yine basit bir şekilde zincir çekilerek aralara trabzan yapılıyor ve direkler oluşturuluyor. Bu şekilde oya modelinin yapımı tamamlanıyor.

blank

Oya modelini bu şekilde tamamladıktan sonra yama kenarına geçirebilirsiniz. Bunun için öncelikle yazma kenarına tığ batısını yapın ve daha sonra bu modeli yazmanın kenarına ekleyebilirsiniz.

blank

Oya modelinin detaylı yapım aşaması video içerisinde anlatılmış. Her zamanki gibi çok güzel bir şekilde video anlatımını yapan video sahibi bu modelin yapımında da sayılar ile birlikte çok güzel detaylı bir anlatım vermiş. Modelin yapımı oldukça basit olduğu için burayı takip ederek kolayca öğrenebilirsiniz.

Metre boncuklu oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu