MENEKŞE LİF MODELİ YAPIMI

Menekşe lif modeli

Menekşeyi andıran güzel bir lif modelini sizlere göstermek istiyorum. Yapımı oldukça basit olan bu gösterişli lif modelini el işleriniz arasına eklemelisiniz.

Menekşe lif modeli için orta kısımda beyaz bir lif ipi kullanılmış. Kenar kısımlarda ise siyah, sarı ve lila ip kullanılarak devam edilmiş ve çiçek görüntüsü oluşturulmuş. İlk baktığınız zaman bu menekşe motiflerinin ayrı yapıldığını düşünebilirsiniz ama bu motif şeklinde yapılmamış normal tığ ile işlenmiş.

Menekşe lif modeli yapılırken 7 numara tığ kullanılmış. Kenar kısımlarındaki trabzanlar yapılırken ise 5 numara tığ kullanılmış.

Lif modeli yapılırken beyaz kısımdan başlanmış. Burada kolay bir lif modeli kullanılmış. Fıstıklar yapılarak lif modeli tamamlanmış. Videoyu izlerken lifin yapılışını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Menekşe lif modeli yapımının asıl detay kısmı kenarlarında yapılan menekşeler. Video içerisinde bu menekşe kısmı yapılırken çok detaylı güzel bir anlatım yapılmış. Buradaki anlatıma dikkat ederek çok güzel bir lif modeli yapabilirsiniz.

Menekşe lif modeli çeyiz hazırlıkları yapanlarında çeyizleri içerisine ekleyeceği güzel bir model. Bunun dışında lif yapıp satanların da modelleri içerisine ekleyeceği güzel bir model.

Sizlere her zaman yeni ve farklı bir model göstermeye devam ediyorum. İlerleyen zamanlarda yine değişik lif modellerini ve farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam edeceğim.

Menekşe lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu