MEKİK OYASI SALON TAKIMI MODELİ YAPIMI

Mekik oyası ile salon takımı yapımı

Salon takımlarında danteller oldukça fazla kullanıldığı gibi mekik oyası ile yapılmış olan danteller de oldukça fazla kullanılıyor. Mekik oyası yapımı biraz zahmetli bir iş olduğu için öğrenmesi de biraz zaman alıyor. Aşağıda detaylı yapım aşamasını vereceğim videodan mekik oyası salon takımı yapımını öğrenebilirsiniz.

Mekik oyası salon takımı modeli yapımı için küçük yuvarlak çiçek motifleri yapılmış. Daha sonra bu motifler birleştirilerek ortaya harika bir salon takımı modeli çıkmış. Video içerisinde modelin birleştirme aşaması da gösterilmiş.

Burada modelin detaylı yapım aşaması video içerisinde verilmiş. Mekik oyası yapmaya yeni başlayanlar buradaki videoyu takip ederek modelin yapım aşamasını öğrenip kendilerini geliştirebilirler.

Mekik oyası salon takımı modeli çok şık duruyor. Çeyiz hazırlıkları yapanlar bu model ile güzel bir salon takımı modeli yaparak çeyizleri içerisine ekleyebilirler. Önceki gibi danteller ve mekik oyaları fazla kullanılmasa da hala kullanmayı seven bayanlar var.

Mekik oyası yapımını öğrenmek için internet üzerinden videoları izleyebilirsiniz. Bunun dışında birçok halk eğitim merkezinde mekik oyasının yapımına dair kurslar veriliyor. Bu kurslara da katılarak bu el işini yapmayı öğrenebilirsiniz.

Salon takımları için sizlere farklı modeller göstermeye devam edeceğim. İlerleyen günlerde yine mekik oyası ve daha farklı el işleri ile yapılmış olan dantel modelleri göstereceğim.

Mekik oyası salon takımı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCeVsdlvXtrlBTYY3QCRze9w

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu