MEKİK OYASI İLE HAVLU KENARI MODELİ YAPIMI

İki kat kel mekik oyası havlu kenarı modeli yapımı

Havlu kenarları için yapılabilecek dantel modellerini sık sık sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Sitemizde yer alan havlu kenarı dantel modelleri için daha önceki yazılarıma göz atabilirsiniz. Bugün ise havlu kenarı için yapabileceğiniz farklı bir el işini sizlere göstermek istiyorum.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar havlu kenarları için farklı dantel ve diğer el işleri ile süslemeler yapıyor. Dantellerin dışında havlu kenarı için iğne oyası veya mekik oyası gibi farklı el işleri de yapılabilir.

Bugün sizlere iki kat mekik oyası havlu kenarı modeli yapımını göstermek istiyorum. Birçok bayan mekik oyası yapmayı biliyor. Bilmeyenler ise kurslara katılarak veya internet üzerinden videoları izleyerek mekik oyası yapımını öğrenebilir.

Mekik oyası ile yapılmış el işlerini daha önce de sizlerle paylaşmıştım. Bugün havlu kenarına yapılmış olan bu modeli sizlere göstermek istedim. Küçük motifler halinde yapılan mekik oyası daha sonra havlu kenarına ekleniyor.

Kel mekik oyası ile yapılan motifler çok güzel olmuş. Havlu içerisinde bulunan çiçek desenlerinin renginde ipler tercih edilince de çok güzel bir uyum yakalanmış. Ben bu havlu ucu modelini çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim. Sizlerde beğendiyseniz ve çeyiziniz için farklı bir el işi yapmak isterseniz aşağıdaki detaylı yapım aşamasını gösteren videoyu takip edebilirsiniz.

Kel mekik oyası motifli havlu kenarı yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu