MASA VE SEHPA ÖRTÜSÜ İÇİN YUVARLAK DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi yuvarlak dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün harika bir dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Yine çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz tığ işi dantel modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak dikkatleri çekecek olan bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Yeni dantel modellerini buldukça sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bu aralar sizlere kışlık örgü işleri göstersem de dantel modelleri göstermeyi de ihmal etmiyorum. Bugün size göstereceğim dantel modelini ben çok beğendim.Sizlerinde beğeneceğini düşündüğüm için detaylı yapım aşamasını gösteren video ile size sunmak istedim.

Bugün göstereceğim dantel modeli aslında bir tığ işi dantel motifi olacak. Siz bu model ile masa örtüsü sehpa örtüsü hatta runner gibi farklı el işleri yapabilirsiniz. Özellikle masa örtüsünde bu model çok şık olacaktır.

Dantel modeli yuvarlak bir şekilde yapılmış. Orta kısımdan başlanan modelde 6 tane dilim oluşturulmuş ve zincirler ile birbirlerine bağlanmış. Modelin yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılmış. Burada dikkat edilmesi gereken detaylar elbette var. Bunlarda video içerisinde açıklanmış.

Yuvarlak dantel modeli tek tek yapılırken bir diğer motif ile de birleştirme işlemi yapılmış. Bu şekilde istenilen büyüklüğe gelene kadar eklemeler yapılarak ilerlenmiş. Video içerisinde modelin eklemesi de yapılmış. Burayı da kolaylıkla öğrenebilir ve bu dantel modelini yapabilirsiniz.

Tığ işi yuvarlak dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu