MANDALİNA DİLİMİ ÖRGÜ NASIL ÖRÜLÜR?

Mandalina dilimi örgü modeli

Çok güzel ve farklı bir örgü modelini bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Mandalina dilimi olarak adlandıran bu örgü modeli gerçekten görüntüsü ile mandalina dilimine benziyor. Farklı örgü modeli arayanlar bugün göstereceğim bu modelin detaylı yapım aşamasını gösteren videoya göz atabilirler.

Mandalina dilimi örgü modeli şiş örgüsü ile yapılıyor ve çok çabuk bir şekilde ilerliyor. Burada modelin yapımı için 8 ilmek gerekir. Siz yapacağınız örgü işine göre 8 ve katlarında ilmek aldıktan sonra ise üzerine 2 ilmek daha eklemelisiniz. Bu şekilde modelin kurulumunu yapabilirsiniz.

Bu model ile bebek yeleği, ceketi, kazağı ve atkısı yapabilirsiniz. Model çok şık ve kullanışlı bir model olduğu için farklı örgü işlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Kullandığınız farklı renkteki ipler ile model çok şık duracaktır. Ayrıca kullanılan ipin kalınlığına göre de modelin duruşu değişecektir.

Mandalina dilimi örgü modeli yapımı için video içerisinde çok detaylı bir anlatım veriliyor. Yapılması gereken her işlem tek tek anlatılıyor. Şiş örgüsü yapmayı bilenler videoyu takip ettiklerinde zorlanmadan modeli çıkartabilirler. Bunun dışında şiş örgüsü örmeye yeni başlayanlar ilk başlarda modeli yapmakta zorlanabilirler ama videoyu izlediklerinde modelin yapımını öğrenebilirler.

İlerleyen günlerde sizlere yine farklı örgü modellerini göstermeye devam edeceğim. Sizlerinde merak ettiği modeller olursa bizlere bunları iletebilirsiniz. Sizin için bu modelin detaylı yapım aşamasını bulup sayfamızda paylaşabiliriz.

Mandalina dilimi örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCzoFvvlRyrYYQOMjGe_7nYg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu