LİMON ÇİÇEĞİ YELEK MODELİ YAPIMI

Çeyizlik limon çiçeği yelek modeli

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün yine güzel bir yelek modeli örneği göstermek istiyorum. Limon çiçeği yelek modeli yapımı için burada modelin yapım aşamaları anlatılmış sadece. Siz istediğiniz bedene göre yelek modeli yapabilirsiniz.LİMON ÇİÇEĞİ YELEK MODELİ YAPIMI

Limon çiçeği yelek modeli yapımı için angora ip kullanılmış. İsterseniz sade isterseniz de simli angora ipler kullanabilirsiniz. İstenilen her renk ipler ile yapılabilecek bir model. Normal günlük kullanım için tek renk ipler tercih edebilirsiniz. Burada ipe uygun olarak 3,5 numara şiş kullanılmış.

Limon çiçeği yelek modeli yapımında 3 ilmek modelin kurulumu için arada ise 2 ilmek ters örülerek modelin aralarındaki kısımlar yapılmış. Yani model 5 ilmek üzerine kuruluyor. Siz yeleği yapacağınız beden ölçüsüne göre 5 ilmek ve katlarında ilmek alıp yelek modelini yapmaya başlayabilirsiniz.

Burada modelin yapımı için küçük bir örgü anlatımı verilmiş. İki tane limon çiçeği modelinin yapımının detaylı anlatım verilmiş. Siz buradaki anlatıma dikkat ederek nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Limon çiçeği yelek modeli yapımı için video içerisinde verilen sayılara çok dikkat etmelisiniz. Buradaki sayılar modelin yapımı için çok önemli. Artırma ve eksiltmeler ile nerede düz ve nerede ters örülecek bunlara dikkat edin.

Sizlere yeni ve farklı yelek modellerini sunmaya devam ediyorum. İlerleyen zamanlarda yine farklı modelleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Limon çiçeği yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCB5SalyfqQyF_NL43-u-_aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.