LALELİ LİF MODELİ YAPIMI

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yine harika bir lif modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Laleli lif modeli görenlerin dikkatini çeken çok şık bir tasarım olmuş. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.LALELİ LİF MODELİ YAPIMI

Örgü işinde en çok yapılan ve çeyizlerin olmazsa olmaz parçalarından birisi liflerdir. Renk renk ipler ile hazırlanan lifler her zaman dikkat çekmektedir. Son zamanlarda da klasik liflerin yerine yeni lif modelleri tasarlanmaya başlandı. Bende bu şekilde yeni lif modellerini buldukça sizlere göstermeye çalışıyorum. Gösterdiğim bu lif modellerini çeyizleriniz için hazırlayabilirsiniz. Özellikle damat ve gelin bohçaları için bu şekilde hazırlanmış şık tasarımlar her zaman ilgi görecektir. Bunun dışında bu lifleri satabilirsiniz. El örgüsü yapmayı bilmeyen veya yapmak için yeterince vakti olmayan kişilere yaptığınız lifleri satabilirsiniz. Yaz aylarında düğünlerin yoğunlaştığı zamanlarda tuhafiye gibi yerlere bu ürünleri bırakarak satılmalarını sağlayabilir ve para kazanabilirsiniz.

Bugün sizlere yine yeni tasarlanmış laleli lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Beyaz, kırmızı ve yeşil renk kullanılarak yapılan bu lif modeli çok şık olmuş. Ana renk beyaz olarak yapıp kenarlarındaki laleler için istediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Elinizde kalan lif iplerini değerlendirmek için bu modeli yapabilirsiniz.

Lif modeli yapımına beyaz ip ile ortadaki taban kısmın yapımı ile başlanmış. Yıldız şeklinde bir lif tabanı yapılmış. Yapılan yıldız dilimlerinin arasına ise yeşil ve kırmızı renk kullanılıp laleler yapılmış. Örgü işine yeni başlayanlar dahi videoda verilen anlatımı takip ederek bu lif modelini kolaylıkla yapabilir. Videoda her bir detay baştan sona anlatıldığı için lifin yapımını öğrenmeniz kolay olacaktır. Bu lif modeli dışında farklı lif modellerini incelemek için ise daha önce gösterdiğim birbirinden farklı çeyizlik lif modellerine bakabilirsiniz. Sizlere her zaman yeni ve farklı modeller göstermeye çalışıyorum ki yeni tasarımları yapabilin.

Laleli lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/SerpilinLifSepeti

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.