LALELİ BABET PATİK YAPIMI

Laleli babet patik

Görüntüsü ile dikkat çeken çok şık laleli babet patik modelinin yapım aşamalarını bugün sizlere göstermek istiyorum. Yaz aylarında evlenecek olan bayanlar çeyizleri için farklı modeller arıyorlar. Bende bu şekilde değişik örgü işlerini sizlere göstererek yeni modeller yapmanıza yardımcı olmak istiyorum.

Laleli babet patik modeli yapımında Ören Bayan Dora patik ipi kullanılmış. Tığ olarak 5 numara tığ, üst kısımdaki tunus işini yapmak için ise 2,5 numara tunus şişi kullanılmış.

Laleli babet patik modelinin taban kısmı ve kenarları tığ ile yapılıyor. Üst kısımdaki laleli bölüm tunus işi ile yapılıyor. Modele bakınca ve tunus işi olduğunu duyunca ilk başta yapamayacağınızı düşünebilirsiniz ama modelin yapımı gerçekten çok kolay. Videoyu da takip ederseniz kesinlikle zorlanmadan yapabilirsiniz.

Patiği yaparken ayak numaranızdan 2 zincir daha fazla zincir çekerek başlamalısınız. Burada 39 numara zincir çekilerek patiğin yapımına başlanmış. İkinci sırada çekilen bu zincirlerin üzerine çakma sık iğne yapılmış.

Patik tabanı yapılırken aralarda yapılan arttırmalar ile patiğin tabanı giderek büyültülmüş. Taban kısmında sizlere verilen sayılara dikkat etmelisiniz. Çünkü sadece çakma sık iğne ile değil trabzanlarda yapılıyor.

Laleli babet patik modeli tabanı yapıldıktan sonra kenar kısımları için yine tığ işi lastik yapılmış. Bunun yapımı da videoda detaylı bir şekilde anlatılmış. En sonunda ise üst kısımdaki tunus işi modeli yapılarak patiğin yapımı tamamlanmış.

Laleli babet patik yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. LALELİ BABET PATİK YAPIMI için yorumda bulun

    LALELİ BABET PATİK YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak LALELİ BABET PATİK YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.