KUZULU BEBEK BATTANİYESİ MOTİFİ

Bebekler için kuzulu battaniye motifi yapımı

Bebekleri için hazırlık yapanlara bugün çok şık bir kuzulu bebek battaniyesi motifi yapımını göstermek istiyorum. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu modele mutlaka göz atmalısınız.

Battaniye motifi yapımı için aslında çok kolay bir tığ işi tekniği kullanılmış. Orta kısımda yapılmış olan kuzu motifi gözünüzü korkutmasın. Videoyu takip ettiğiniz sürece kolaylıkla modelin yapımını çıkartabilirsiniz.

Kuzulu battaniye motifi yapımı için öncelikle bir sihirli halka yapılmış. Bu sihirli halka etrafına ise 12 tane trabzan yapılmış. Daha sonraki sırada ise yapılan bu trabzanların başına 2 tane trabzan yapılarak 24 tane trabzan yapılmış. Bu şekilde ikinci sırada tamamlanmış.

3. sırada ise yine aynı şekilde trabzanlar yapılmış. Bu sırada ise bir trabzana 2 diğerine 1 tane yapılarak ilerlenmiş. Bir sonraki sırada ise dilimlerin oluşturulması için yine trabzanlar yapılmış. Buradan sonra ise bu yuvarlak motifin kare bir motife dönüştürülmesi için yapılan dilimlerin arka kısmına yuvalar yapılmış. Buradan sonra ise pembe ipe geçilmiş ve bu motif kare bir motif haline dönüştürülmüş.

Kare olarak yapılan bu motif için önce pembe daha sonra kahverengi ip kullanılarak küçük bir kare yapılmış. Buradan sonra ise koyunun kafa kısmı yapılarak motif tamamlanmış. Buraya kadar neler yapılması gerektiği aşağıda size verdiğim video içerisinde çok detaylı bir şekilde anlatılmış.

Kuzulu battaniye motifi yapımı için aşağıda size verdiğim videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu