KUŞ GÖZÜ ÖRGÜ MODELİ İLE ANNE YELEĞİ YAPIMI

Kuş gözü örgü modeli ile yelek yapımı

Bugün sizlere çok şık bir anne yeleği modeli yapımı göstermek istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılan bu yelek modeli anneler üzerinde çok şık duracaktır. Bunun dışında çeyiz hazırlıkları yapanlar bu yelek modelini yaparak çeyizleri içerisine ekleyebilirler.KUŞ GÖZÜ ÖRGÜ MODELİ İLE ANNE YELEĞİ YAPIMI

Kuş gözü örgü modeli ile yapılan bu yelek modelinin detaylı yapım aşaması aşağıdaki video içerisine verilmiş. Yelek yapılırken kullanılan ip ve şiş numarası dışında neler yapılması gerektiği video içerisinde açıklanmış. Bu sayede yeleğin yapımı ile ilgili bütün detayları ile öğrenebilirsiniz.

Burada yapılan yelek modeli 44 bedene uygun bir yelek. 184 ilmek atılarak yeleğin yapımına başlanmış. Öncelikle haroşa yapılarak lastik yapılmış daha sonra modelin kurulumuna geçilmiş.

Arka kısımda tam olarak 30 tane kuş gözü örgü modeli yapılmış. Kol kesimine kadar olan yerlere kadar ise 33 tane kuş gözü modeli yapılmış. Kol kesimlerinin ve ön kısımların nasıl yapılacağı yine detaylı bir şekilde anlatılmış.

Yeleğin yapımı ile ilgili her detay video içerisinde verildiği için burayı takip etmeniz sizin için yeterli olacaktır. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi buradaki detaylara dikkat ederlerse sorun yaşamdan bu güzel yelek modelini yapabilirler.

Daha önce sizlerle farklı yelek modelleri paylaşmıştım. Hem şiş örgüsü ile yapılan hem de tığ ile örülen yelek modelleri göstermiştim. Dilerseniz bu modellere de göz atabilirsiniz.

Kuş gözü örgü modeli ile yapılan anne yeleğinin detaylı yapım aşamasını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.