KUŞ GÖZÜ MODELİ YAPIMI

Kuş gözü modelinin yapım aşamaları

Bayan yelekleri için değişik ve farklı model arayanlara bugün kuş gözü modelinin detaylı yapım aşamalarını göstermek istiyorum. Kuş gözü modeli bayanlar tarafından oldukça fazla beğenilen ve yapım aşamaları merak edilen bir model.

Kuş gözü örgü modeli daha çok bayan yeleği yapımında kullanılan bir model olsa da çocuklar için hırka, ceket, kazak, yelek gibi örgü işleri yapılırkende kullanılabilir. Farklı kullanım alanları olan şık bir model. Özellikle gelin yeleği yapımında bu model sıklıkla kullanılmakta.

Kuş gözü örgü örneği yapımında angora bir ip değilde biraz daha kalın bir ip kullanılmış. İp çok ince olursa veya çok kalın olursa modeli göstermez. Bu nedenle normal kalınlıkta bir ip kullanmanız gerekir. Şiş olarak ise 2,5 numara tığ kullanılmış.

Videodaki yelek modelinde yeleğin ön kısımları yapılmış. Burada her bir ön kısımda 9 tane kuş gözü modeli yapılmış. Arka kısımda bu ön tarafın ölçüsüne göre ayarlanarak yapılmış.

Kuş gözü örgü modelindeki her bir model 8 ilmek üzerine kurulmuş. Aralarda da iki ilmek bırakılmış. Buna göre yeleğin ön parçalarına veya arka parçalarına başlarken belirlediğiniz uzunluğa göre ilmek sayısını model sayısının katına göre atmalısınız.

Buradaki yelek modelinin her bir ön kısmı için 110 ilmek atılmış. Siz buradaki ölçüleri dikkate alarak kendinize uygun ölçüyü belirleyebilirsiniz.

Kuş gözü yelek modeli için aşağıdaki videoyu izleyebilir modelin yapım aşamalarını öğrenebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCHh4KV7vDw0vV8Lb19oloLw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu