KÜRDAN İLE İĞNE OYASI YAPILIŞI

Kürdan ile yazma kenarları için iğne oyası yapılışı

Yazma kenarları için şık oya modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere göstermek istediğim oya modeli ise kürdan ile iğne oyası modeli olacak. Bu şık ve gösterişli modele mutlaka göz atmalısınız.

İğne oyaları yazma kenarlarında çok şık duruyor. Zor bir el işi olduğu için her bayan iğne oyasını yapamıyor. Sizlere gösterdiğim iğne oyası modelleri ile ilgili videoları izleyerek iğne oyası yapmayı öğrenebilirsiniz.

Kürdan ile iğne oyası modeli yapımı için öncelikle çiçek motifleri yapılmış. Bunun için ise bir kürdan kullanılmış. Video içerisinde bu çiçek motiflerinin nasıl yapılacağı detaylı bir şekilde anlatıldığı için motifi zorlanmadan yapabilirsiniz.

blank

Çiçek motifleri yapıldıktan sonra ise yazma kenarına yeşil oya ipi ile küçük motiflerin yapımına geçilmiş. Yine burada da iğne oyası ile işleme yapılmış. Yapılan küçük çiçek motiflerinin üzeri daha sonra renkli oya ipleri ile süslenmiş.

Kürdan ile iğne oyası modeli yapıldıktan sonra bu motif yazma kenarına eklenirken öncelikle yine iğne oyası ile üçgen modeli yapılmış ve bunun üzerine çiçek motifi eklenmiş.

blank

Yazma kenarı için şık bir iğne oyası modeli yapmak istiyorsanız bu videoda gösterilen modele mutlaka göz atmalısınız. Yazma kenarlarında çok şık duracak olan bu model çeyizler içerisine eklenen yazmaların kenarlarında mutlaka dikkatleri çekecektir. İlerleyen günlerde sizlere yeni modeller göstermeye de devam edeceğim.

Kürdan ile iğne oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu