KÜPELİ TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Küpeli tığ oyası

Tığ oyası modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere küpeli tığ oyası modelinin yapım aşamalarını video olarak sunmak istiyorum. Renkli ve güzel bir model olan bu modeli çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Küpeli tığ oyası modeli yapımı için iki tane oya ipi kullanılmış. Bunun yanında modelin yapımı için orta kısımda bir halka kullanılması gerek. Bu halka yazma oyalarında kullanılan en küçük halkalardan. Tığ olarak 22 numara tığ kullanılmış. Kullanılan oya ipleri polyester oya ipleri. Bunların dışında birde oya modeli ucundaki ilmekleri yapmak için 5 numara şiş kullanılmış.

Tığ oyası yapılırken öncelikle halka etrafına modelin kurulumu yapılıyor. Burada sanki bir yıldız görünümünde bir model ortaya çıkıyor. Bu modelin yapımı için basit tığ işi teknikleri ve trabzanlar kullanılıyor. Video içerisinde bu modelin yapımının her aşaması detaylı bir şekilde verilmiş. Oyanın modeli için yıldızlar yapıldıktan sonra ise şiş yardımı ile ilmekler yapılıyor.

Küpeli tığ oyası modeli yapımı için bu şekilde küçük oya motifleri yapıldıktan sonra diğer renk ip ile yapılan bu ilmeklerin üzerine işlemeler yapılıyor. Bu şekilde yapıldıktan sonra ise yapılan bu motifler yazma kenarı ile birleştiriliyor.

Küpeli tığ oyası modeli ilk baktığınız zaman biraz oyalayıcı gibi görünebilir ama eliniz alıştığı zaman çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Video içerisinde detaylı anlatım olduğu için modeli kolayca öğrenebilirsiniz.

Küpeli tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu