KUM BONCUKLU TIĞ OYASI YAPIMI

Yazma kenarları için zarif bir oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek çok şık bir oya modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Kum boncuklu tığ oyası modeli şık ve zarif olmuş. Yazma kenarı için bu şekilde boncuklu bir oya modeli arıyorsanız aşağıdaki detaylı yapım aşamasını gösteren videoyu takip edebilirsiniz.

Yeni oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere Oya ve Dantel Dünyası youtube kanalında gördüğüm zarif bir oya modelini sizlere göstermek istedim. Video içerisinde her zaman olduğu gibi baştan sona kadar detaylı bir anlatım yapılmış.

Tığ işi oya modeli yapımı için burada tek renk pembe bir yazma kullanılmış. Yazmaya uygun renkte Leylak markasının 316 numaralı ipi kullanılmış. Bunun dışında kum boncuk olarak siyah renk kullanılmış. Ama siz daha farklı bir renk seçebilirsiniz. Burada örnek bir anlatım yapıldığı için siyah renk tercih edilmiş. Bunun dışında birde dondurma çubuğuna ihtiyacınız olacak.

Modelin yapımı için öncelikle yazma kenarına pembe ipten tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise bu tığ batısı üzerine yazmanın tamamı boyunca küçük kutucuklar yapılmış. Üçüncü sırada ise yapılan bu kutucuğun üzerine model kurulumu yapılmaya başlanmış. Video içerisindeki detaylara dikkat ettiğiniz sürece sizde modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilir ve kısa sürede bu oya modelini yapıp çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Kum boncuklu tığ oyası yapımını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu