KUM BONCUKLU KALEM OYASI YAPIMI

Kum boncuklu kalem oyası modeli

Sizlere bugün güzel bir kalem oyası modeli göstermek istiyorum. Daha öncede değişik oya modellerini göstermiştim. Bugünde yazma kenarında çok şık duracak güzel bir kum boncuklu kalem oyası modeli yapım aşamalarını veren video sunacağım.

Kum boncuklu kalem oyası yapımı için önce yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise kalem oyası yapımına geçilmiş. Burada tığ batısı içinde kalem oyası yaparken de aynı renk ip kullanılmış. Tabi siz isterseniz değişiklik yapabilirsiniz.

Yazmanın tığ batısı yapıldıktan sonra bir sonraki sırada önce küçük kutular yapılmış. Bu kutular yapılırken ise bir kalın kurşun kalem yardımı ile kalem oyası modeli yapılmış. Bu modelin nasıl yapıldığını öğrenmek için videoyu dikkatli bir şekilde inceleyin. Burada nasıl yapılacağı ve sayıları çok güzel bir şekilde anlatılmış.

Kum boncuklu kalem oyası modelinin kalem oyaları bütün yazma kenarına yapıldıktan sonra ipin üzerine istediğiniz bir renkte kesme boncuk veya kum boncuk geçirilir.

Buradan sonra ise kesme boncukların kalem oyası üzerine geçirilme işlemi yapılmış. Burası ise yine video içerisinde anlatılmış. Yapılan kalem oyaları birleştirilirken buralarda boncuklar kullanılıyor ve şık bir görünüm elde ediliyor.

Kum boncuklu kalem oyası modeli şık ve gösterişli bir model. Yapımı da oldukça basit. Çeyiz hazırlıkları yapanlar yazma kenarlarına bu oya modelini ekeleyebilirler.

Kum boncuklu kalem oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu