KUM BONCUKLA MEVLİT VEYA NAMAZ ÖRTÜSÜ KENARI YAPIMI

Kum boncukla şahane bir mevlit örtüsü kenarı yapımı

Hemen hemen her genç kızın çeyizinde mutlaka bir tane mevlit örtüsü bulunur. Mevlit örtülerinin kenarları büyük bir özenle işlenir. Bu örtülerin kenarlarında kullanılan el işleri daha gösterişli ve büyüktür. Bu sayede daha hoş bir görüntü oluşur.

Bugün benimde sizlere göstermek istediğim mevlit örtüsü kenarı kum boncuk ile yapılmış çok şık ve gösterişli bir model. Ben bu modeli çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim. Ayrıca bu modeli namaz örtülerinin kenarlarını süslemek içinde kullanabilirsiniz.

Kum boncukla mevlit örtüsü kenarı yapımı için öncelikle mevlit örtüsü rengine uygun bir oya ipi seçiyorsunuz. Daha sonra bu oya ipi üzerine istediğiniz renkte kum boncukları geçiriyorsunuz. Bu şekilde ipinizi hazır hale getirdikten sonra öncelikle yazma kenarına tığ batısını yaparak modeli yapmaya başlıyorsunuz.

Mevlit örtüsü kenarına modelin kurulumu yapılırken video içerisinde verilen sayılara özellikle dikkat etmeniz gerekir. Çünkü model aşama aşama ilerliyor ve doğru bir şekilde yapılması için sayılara özelikle dikkat edilmesi gerekir.

Model kurulumu yapılırken aralarda kum boncukla yelpaze şeklinde bir görüntü oluşturulmuş. Model aralarında ise küçük kutular var. Kum boncukla modelin yapıldığı kısmın üzerine daha sonra bir dondurma çubuğu yardımı ile tekrar ilmek çıkarma işeli yapılıp model yapılmaya devam ediliyor.

Kum boncukla mevlit örtüsü kenarı yapımı biraz emek isteyen bir model. Modeli doğru bir şekilde yapmak için anlatıma dikkat etmeniz önemli. Modeli tamamladıktan sora ortaya harika bir el işi çıkıyor.

Kum boncukla mevlit örtüsü kenarı yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu