KUBBELİ BAYAN BERE MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü kubbeli bayan bere modeli yapımı

Bayanlar için yapılmış özellikle genç kızların çok beni beğeneceği bir bere modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Kubbeli bayan bere modeli şiş örgüsü ile yapılmış çok güzel bir model. Bu bere modelinin yapımı için aşağıda verdiğim detaylı yapım aşaması içeren videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Daha önce de sizlere şiş örgüsünden yapılmış olan farklı bere modelleri göstermiştim. Bu modeller içerisinde bayanlar için yapılmış olan erkekler için yapılmış olan çocuklar için yapılmış olan farklı örnekler yer almakta. Ayrıca bu modellerde hem şiş örgüsü ile yapılmış olan hem de tığ işi ile yapılmış olan modeller var. Şiş örgüsünü bilmeyenler tığ işinden yapılmış olan modelleri deneyebilirler ama şiş örgüsünden yapılmış olan modellerde de detaylı anlatım verdiğim için bu örnekleri de deneyebilirsiniz.

Şiş örgüsü bayan bere modeli yapımı için burada Etrofil Bambino markalı ipten bir yumak turuncu ip kullanılmış. Şiş olarak ise 4 milimetrelik misinalı şiş kullanılmış. Bere modeli erkekler için de yapılabilir. İp renginizi değiştirerek farklı bere modelleri yapabilirsiniz.

Bere modeli tek parça halinde yapılıyor. Uç kısmından başlanan bere modelinde kubbeli örgü modeli kullanılarak desenler oluşturulmuş. Burada video içerisinde modelin yapım detayları çok güzel bir şekilde açıklanmış. Modelin yapım aşamasını buradan öğrenerek farklı örgü işlerinde de kullanabilirsiniz. Bere modeli tamamlandıktan sonra tepe kısmı için bir ponpon yapılmış bu şekilde daha güzel bir görünüm elde edilmiş.

Kubbeli bayan bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCC9omOc20rUFFXRg3_YET7g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu