KROKODİL ÖRGÜ İLE ŞIK BİR KIZ MANTOSU YAPIMI

Krokodil örgü ile kız mantosu yapımı

Kız çocukları için örgüden şık bir manto modelinin yapım aşamalarını sizlere göstermek istiyorum. Bu manto modelini yaz aylarında örerek kışın çocuğunuzun veya torununuzun kullanmasını sağlayabilirsiniz. Mantonun yapılışı için aşağıda verilen videoyu takip edebilirsiniz.

Krokodil örgü kız mantosu yapımı için burada renk geçişleri olan bir ip kullanılmış. Siz tek renk iplerde tercih edilebilirsiniz veya iki renk ipte kullanabilirsiniz. Tercih size kalmış.

Burada yaklaşık 600 gram bir ip kullanılmış. 4 tane yumak ile yapılmış bu manto. Mantonun üst kısımlarında 5 numara şiş, krokodil kısmı yapılırken ise 7 numara şiş kullanılmış. Bu manto modeli 3-4 yaş için uygun bir manto modeli.

Daha önce sizlere krokodil örgü modelinin yapımını göstermiştim. Daha önceki videolardan timsah sırtı krokodil modeli olarak arama yaparsanız modelin yapımı aşamalarını görebilirsiniz.

Krokodil örgü kız mantosu yapımı sırasında beden kısmın üst bölgesinde düz bir örgü kullanılmış. Etek kısımlarında krokodil model kullanılmış. Kol uçlarında da krokodil model uygulanmış. Bu şekilde güzel bir uyum yakalanmış. Mantoya yakada yapılmış. Yine burada da krokodil model kullanılmış böylece manto çok şık durmuş.

Krokodil örgü kız mantosu yapımı için aşağıda verilen videoyu takip ederseniz mantonun her yapım aşamasını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Krokodil model için de detaylı bir anlatım da verilmiş.

Krokodil örgü kız mantosu yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu