KOLAY YAZMA KENARI OYA MODELİ YAPIMI

Kolay tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarına yapabileceğiniz kolay bir oya modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu oya modeli renk renk oya ipleri ile yapıldığı zaman oldukça dikkat çekecek bir model.

Tığ işi oya modeli olarak sizlere değişik ve farklı modeller sunmaya çalışıyorum. Sizlere gösterdiğim modeller içerisinde bugün göstereceğim model gibi yapımı kolay olan modeller olduğu gibi yapımı biraz daha emek isteyen zahmetli modellerde yer almakta. Sizlere her zaman yeni ve farklı oya modelleri sunmak için ise sık sık yeni modellerin yapım aşamalarını takip etmeye çalışıyorum.

Bugün göstereceğim yazma kenarı oya modeli yapımı yine çok basit olan ama görüntüsü ile dikkat çeken bir model. Modelin yapımı için yazma içerisinde bulunan renklerde farklı renklerde oya ipleri tercih edebilirsiniz. Renk çeşitliliğini nasıl arttıracağınız size kalmış. Elinizde kalan oya iplerini dahi değerlendirebilirsiniz.

Oya modeli yapılırken öncelikle yazma kenarına tığ batısı yeşil ip ile yapılmış. Daha sonra yine yeşil ip ile yapraklar yapılmış. Burada yapraklar bira büyük yapıldığı için yazma kenarında çok şık duruyor.

Yapraklar yapıldıktan sonra renkli oya ipleri ile bu yapraklar üzerine çiçekler yapılmış. Bu çiçekler yapılırken burada arada bir yaprak boşluk bırakılmış. Siz dilerseniz hiç boşluk bırakmayın dilerseniz daha fazla yaprak boşluk bırakın. Model her şekilde çok güzel duracaktır.

Yazma kenarı oya modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu