KOLAY ÖRÜMCEKLİ ŞAL MODELİ YAPIMI

Örümcekli kolay şal modeli

Yaz aylarının son günlerine geldik. Bayanlar kış için örgü hazırlıkları yapmaya başladı. Bende sizlere ilerleyen günlerde kışın rahatlıkla kullanabileceğiniz hırka, ceket, kazak, atkı, bere ve şal gibi modellerin yapımını sunacağım.

Bugün ise sizlere yine kış aylarında kullanabileceğiniz çok şık bir tığ işi şal modeli göstermek istiyorum. Sonbahar ve kış aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bu şal modeli yapımı çok basit olan bir model.

Kolay örümcekli şal modeli yapımı çok basit olan eğlenceli bir model. Özellikle tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar bu şal modeli yapımına mutlaka göz atmalılar. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu şal modeli örgü örmeye yeni başlayanlar için iyi bir alternatif. Bu şekilde kendilerini örgü işi yapmada geliştirebilirler.

Tığ işi şal modeli yapımı için burada angora bir ip kullanılmış. Şal modellerinde angora ipler şık bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Örümcekli şal modeli üçgen şeklinde yapılan bir şal. Şalın örümcek kısımları yapılırken kenar kısımlarındaki süslemelerde birlikte yapılarak ilerliyor. Bir bütün halinde ilerleyen bu şal modeli her sırada yapılan arttırmalar ile büyültülüp üçgen bir görünüm elde ediliyor.

Bu şal modelini ben çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim. Yapımı oldukça basit olsa da gösterişli ve her daim kullanılabilecek bir şal modeli bu.

Kolay örümcekli şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g/featured

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu