KOLAY MANTAR LİF MODELİ YAPIMI

Çok renkli mantar lif modeli

Sizlere değişik ve farklı lif modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere göstereceğim model ise mantar lif modeli. Yapımı oldukça basit olan bu modeli lif örmeye yeni başlayanlarda kolaylıkla yapabilir.

Kolay mantar lif modeli yapımında 4 farklı renkte lif ipi kullanılmış. Beyaz, yeşil, sarı ve mor renkte ipler kullanılmış. Farklı renklerin bir arada olması göz alıcı bir modeli ortaya çıkartmış.

Burada gösterilen mantar modelini sadece lif yapımında değil battaniye yapımında da kullanabilirsiniz. Renkli bir bebek battaniyesi veya tek kişilik bir örgü battaniye yaparken de bu modeli kullanabilirsiniz. Burada renkli ip kullanıldığı için daha hoş bir görünüm ortaya çıkıyor.

Mantar lif modeli yumuşacık tam lif olacak bir model. Basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Model zincir üzerine kurulmuş. Lif yapmak için veya ne örecekseniz ona göre zincir çektikten sonra ikinci sırada beşer tane zincir çekerek trabzanlar için yuvalar oluşturulmuş.

Diğer sırada ise yapılan bu yuvalara trabzanlar yapılmış ve yarım yelpazeler oluşturulmuş. Bir diğer sırada ise diğer renk ipe geçilerek fıstıklar oluşturulmuş. Bu şekilde devam edilerek mantar lif modeli tamamlanmış.

Mantar lif modeli kolaylıkla yapılabilecek lif modellerinden birisi. Çeyiz hazırlıkları yapanlar bu renkli ve göz alıcı modele mutlaka göz atmalılar.

Kolay mantar lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPnp3UEb13zUhq0b2Jngu0Q

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu