KOLAY KALPLİ UZUN LİF MODELİ YAPIMI

Kalpli kolay uzun lif modeli yapımı

Bugün sizlere yine çok kolay ama oldukça şık duran bir lif modelinin yapımını göstermek istiyorum. Kalpli uzun lif modeli çeyizler içerisinde dikkatleri çekecek olan şık bir model. Bu lifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Lif modelleri için yeni gördüğüm ve detaylı yapım aşaması olan lifleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere uzun bir lif modeli göstermek istedim. Bu lif modeli içerisinde kalp desenleri kullanıldığı için lif modeli çok şık olmuş.

Çeyizlik lif modeli yapımı için burada kalp desenleri yapılırken pembe ve kırmızı renkte ip kullanılmış. Yapılan kalp desenlerinin kenar kısımlarını çevirmek ve tutacak kısmın yapmak için beyaz lif ipi kullanılmış. Dilerseniz her bir kalp desenini ayrı ayrı renklerde yapabilirsiniz. Hatta elinizde kalan lif iplerini bu model ile değerlendirebilirsiniz.

Burada lif modelinin boyutlarını ayarlamak size kalmış. Daha küçük kalp desenleri yaparak dört tane kalp deseni yapabilirsiniz. Ya da bu büyüklük sizin için uygun değilse fıstık sayısını arttırıp kalp desenini büyültebilirsiniz. Bu detaylar video içerisinde açıklanmış.

Kalpli lif modeli yapımına uç kısımdan başlanıyor. Üçgen lif modeli yapılır gibi başlandıktan sonra model kalp şekline dönüştürülüyor. Daha sonra iç içe olan kalpler yapılarak lif modeli tamamlanıyor. Lif modelini yapmaya yeni başlayanlar videodaki anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan bu lif modelini yapabilir.

Kalpli uzun lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu