KOLAY ETOL ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi şık ve gösterişli etol şal modeli yapımı

Kış için hazırlık yapanlara bugün oldukça basit ama bir o kadarda şık ve gösterişli bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Kolay etol şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilir ve kısa sürede bu şal modelini kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Bugün size göstermek istediğim şal modeli örneği aslında birçok farklı alanda kullanılabilecek bir tasarım. Bu etol şal örneği ile yelek, mevsimlik hırka, bluz ve fular yapabilirsiniz. Model çok şık olduğu için farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Tığ işi etol şal modeli için seçeceğiniz iplerde modelin tasarımını farklılaştırır. Bu modeli renk geçişleri olan batik iplerle rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun dışında buradaki örnek modelde ip olarak angora batik ip ile yapılmış bu şekilde çok hoş olmuş. Birde simli angora ip ile yapılmış bu şekilde de farklı bir görünüm oluşmuş. Mesela çeyizlik hazırlayacaklar simli ipleri tercih edebilir. Bu şekilde daha şık ve gösterişli bir görünüm elde edebilirler.

Şal modeli yapımına istenilen uzunlukta zincir çekilerek başlanıyor. Burada örnek bir anlatım yapıldığı için küçük bir zincir çekilmiş. Çekilen bu zincir üzerine tırabzanlar yapılarak model kurulumu yapılıyor. Burada modelde tırabzan kümeleri yapılıyor. Bu tırabzanların arası ise zincirlerle birleştirilerek güzel bir görünüm oluşturuluyor.

Kolay etol şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu