KOLAY BADEM MODELİ NASIL YAPILIR?

Kolay badem modeli yapım aşamaları

Şiş örgüsü ile yapabileceğiniz çok şık bir örgü modelini daha sizlere göstermek istiyorum. Kolay badem modeli olarak adladırılan bu örgü modeli değişik örgü işleri yapımında kullanabileceğiniz bir model.

Özellikle çocuklar için yapılacak örgü işlerinde kullanılabilecek bir şiş örgüsü modelinin detaylı yapım aşamalarını sizlere sunmak istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu örgü modelini şiş örgüsü yapmayı bilen her bayan rahatlıkla yapabilir. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlarda videoyu dikkatli bir şekilde izlerlerse modelin yapımını kolayca öğrenebilirler.

Kolay badem örgüsü modeli 4 ilmek üzerine kurulan bir model. Siz yapacağınız örgü işine göre 4 ilmek ve katlarında ilmek sayısını belirleyerek örgü işine başlayabilirsiniz. Bunun dışında kenarlar için birer tane ilmek ayırmayı da unutmayın. Bu video içerisinde örnek anlatım verilen videoda da kenar ilmeği alınmış. Daha sonra modelin yapımına geçilmiş.

Bu örgü modelini kullanacağınız zaman direk modelin yapımına başlarsanız model hoş durmaz. Burada olduğu gibi bir miktar lastik örgüsü yaparsanız model daha güzel duracaktır. Detaylı anlatım verilen video içerisinde de önce lastik örgüsü yapılmış. Daha sonra bu lastik örgüsü üzerine model kurulmuş.

Detaylı anlatımı verilen video içerisinde pembe bir ip kullanılmış. Bu ip ile model çok şık durmuş. Mesela bu renk ile kız çocukları için çok güzel ceket veya kazaklar yapılabilir.

Kolay badem örgüsü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC7zzjn3dP3AIcWbUFiQrZIA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu