KOLAY BABET PATİK YAPIMI

Kolay babet yapımı detaylı anlatım

Tığ işine yeni başlayanlar ve kendilerini farklı örgü işlerinde geliştirmek isteyenler için kolay babet patik yapımının detaylı anlatımını sizlere göstermek istiyorum.

Kolay babet patik modeli tığ işine yeni başlayanların yapabileceği çok şık bir model. Patik yapımı için burada sarı renkte merserize Kartopu Yazgülü markası bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 2,5 mm’ lik bir tığ kullanılmış.

Babet patik modeli yapımına taban kısmından başlanıyor. Tabanı için 38 numara ayağa göre 45 zincir çekilmiş. Çekilen bu zincirin üzerine 24 tane sık iğne yapılmış. Geriye kalan 19 zincir üzerine trabzan yapılmış. En sonundaki 20. trabzana ise 6 tane trabzan yapılarak köşe kısmı yapılmış. Bu şekilde zincirin diğer kısmına da aynı şekilde trabzan olan yere trabzan sık iğne olan yere sık iğne yapılmış.

Bu şekilde taban kısmı trabzan ve sık iğneler yapılarak ilerlemiş ve taban kısmı bu şekilde büyültülmüş. Bu taban modelini öğrendikten sonra farklı patik modelleri için yine bu taban kısmını kullanabilirsiniz.

Kolay babet patik modelinin taban kısmı bu şekilde yapıldıktan sonra patiğin üst kısmı yapılmış. Burası da yine video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış.

Kolay babet patik modeli yapımı sırasında videodaki anlatıma çok dikkat etmelisiniz. Çünkü taban kısmında da patiğin üst kısmında da verilen sayılara dikkat ederek patiği tamamlamalısınız. Bu sayede patiğiniz daha güzel olacaktır.

Kolay babet patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu