KIZ ÇOCUKLARI İÇİN ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BOLERO MODELİ YAPIMI

Kız çocukları için yapılmış rengi ve modeli ile dikkat çeken çok şık bir bolero modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsü bilenlerin yapabileceği kız çocuk bolero modeli burada küçük bir beden için yapılmış olsa da video içerisinde verilen anlatıma dikkat edilerek istenilen büyüklük için bu bolero modeli yapılabilir.KIZ ÇOCUKLARI İÇİN ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE BOLERO MODELİ YAPIMI

Bolero modeli için Nako Elit Baby markalı ipten kırmızı bir ip seçilmiş. Model bu ip ile çok güzel olmuş. Burada yapılan ölçü için 2 yumak ip yeterli olmuş. Ama bu videoda kullanılan ipin kalınlığı ve ipin metre ölçücüne dikkat etmelisiniz. Seçtiğiniz ipin uzunluğu kısa ise iki yumak ip yeterli olmayabilir. Şiş olarak ise ipe uygun kalınlıkta 3,5 numara şiş ile örülmüş.

Şiş örgüsü bolero modeli burada 6 aylık bebek ile 1 yaş bebek için yapılmış. İsterseniz şiş numarasını büyülterek de modeli büyültebilirsiniz. Burada videoda nasıl büyültebileceğiniz konusunda sizlere fikir verilmiş. Bu detaylara dikkat etmeniz sizin için önemli olacaktır.

Bolero modelinde kullanılan şiş örgüsü yöntemleri hakkında Suna Hanım her zaman olduğu gibi detaylı bir anlatım yapmış. Hırka detayları çok olan bir hırka modeli. Bu nedenle yapmak isteyenler videodaki anlatımı dikkatli takip etmeliler. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar için bu modeller biraz zorlayıcı olabilir ama tekrar tekrar videoları izleyerek sorun yaşamdan modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Kız çocuk örgü bolero modeli yapımı biraz zaman alan bir örgü işi olsa da ortaya harika bir tasarım çıkmış. Bu modeli çocuklarınız için yapabileceğiniz gibi hediyelik olarak da yapabilirsiniz. Bu boleroyu yine şık bir örgü şapka modeli ile tamamlarsanız güzel bir takım yapabilirsiniz. Yine örgü işinden yapılmış olan etek modelleri de bu bolero ile çok uyumlu olacaktır. Aynı renk örgü ipi ile bu boleroya uygun bir etek yapıp güzel bir takım yapabilirsiniz. Daha önce sizlere gösterdiğim örgü modellerine göz atarak farklı etek modelleri bulabilirsiniz.

Kız çocuk bolero modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.