KIZ ÇOCUKLARI İÇİN PANÇO MODELİ YAPIMI

Çok şık örgü panço modeli yapımı

Daha önce sizlere kız çocukları için yapabileceğiniz şık panço modelleri paylaşmıştım. Bugün yine kız çocukları için yapabileceğiniz harika bir örgü panço modeli paylaşmak istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu panço modelini yaz aylarında hazırlayıp kışın kızınızın veya torununuzun kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Kız çocuklarının üzerinde pançolar çok şık duruyor. Panço modellerinde tığ ile örülebilen basit modeller olduğu gibi şiş ile örülen ağır modellerde yer almakta. Bugün sizlere şiş örgüsü ile yapılmış olan şık bir panço modeli göstermek istiyorum.

Kız çocuk panço modeli yapımı için burada Nako Vega markalı ipten kullanılmış. Burada kullanılan rengin numarası ise 11421. Bu ipten buradaki ölçüler için toplamda 3 yumak kullanılmış. Şiş olarak ise 5 numara şiş kullanılmış.

Panço yapımında modeli tam anlamı ile tutturmak ve ölçüyü uygun yapmak için dikkat edilmesi gereken detaylar var. Birçok bayan şiş örgüsünü bilse de elinde modelin yapımı için uygun bir şema olmadığı zaman pançoyu yapmakta zorlanıyor.

Bugün sizlere göstereceğim bu panço modeli için sizlere detaylı yapım aşamasını video olarak sunuyorum. Burada Işıl Hanım çok güzel bir anlatım yapmış. Panço modelinin en başından en sonuna kadar neler yapılması gerektiği ve sayıları çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burada verilen anlatıma dikkat ederseniz sorun yaşamadan panço modelini yapabilirsiniz.

Kız çocuk panço modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu